Рекомендуемые сообщения

Dreamer
4 минуты назад, showmeboobs сказал:

в настройках надо выбрать качество изображения. НЕ могу вспомнить где именно xD

Я помню где , но глаз замылен, не могу разницу ощутить.

Поделиться сообщением

krouli

Кто-нибудь еще работает на проге? Сегодня попробовала открыться - тот же глюк с  мертвыми душами. Сижу на браузерной версии и  не знаю, может  это влияет, но реально  людей убавилось в  комнате, как этот трабл начался.

Поделиться сообщением

DollGlamour

:D

Изменено пользователем DollGlamour

Поделиться сообщением

Professor

привет, у кого-то получилось зарегистрировать студию на майфрикамсе за последние полгода?

Поделиться сообщением

Nympho
4 минуты назад, Professor сказал:

привет, у кого-то получилось зарегистрировать студию на майфрикамсе за последние полгода?

1444590064_zastrelilsya-nah.gif

• Like 2

Поделиться сообщением

great_desighn
58 минут назад, Professor сказал:

+

Поделиться сообщением

SunFlo

В последнее время при выходе онлайн нет видео со стороны мемберов, и на профайле написано модель онлайн, но камера офф. Кто-нибудь сталкивался с этим? Написала суппорту, вообще молчат :(

Поделиться сообщением

xSelestax

White screen

If you do not see the webcam picture but instead all you see is a white screen, it means the Flash Player is not receiving the feed from your webcam. Please try the following:

• Please make sure you have the correct webcam source selected. Flash Player can detect many different things as a camera source so you need to specify which one is your active webcam.
  1. Right-click your mouse on the white screen (where your webcam picture should show) and click on "Settings".
  2. Click on the "webcam" icon to bring up that tab and makes sure that your webcam is selected as the proper camera source.
  • Close all other software that may be using your webcam. That means close down the software that your webcam came with, and also close down other webcam applications like Yahoo, Skype, etc. If you are seeing your webcam feed in another window, that means your webcam is already being used by another application and will not work on MyFreeCams. If you want to use your webcam for multiple applications, please see the information about ManyCam below.
  • Only have one instance of MyFreeCams.com open in one browser as multiple logins can cause problems for streaming your webcam. You can close all of your browsers and clear your cache and cookies to be sure.
  • Make sure you have the latest version of Flash player installed, re-install it if you have to.
  • Make sure that your webcam is properly installed. This means that in addition to physically connecting your webcam to your computer you must also install the proper drivers to make it work. Usually these drivers came on the CD with your webcam, but otherwise you can Google your webcam type and download drivers for free online.
  • Make sure you are using a normal web browser, and not any sort of private browsing mode.

Member webcams on Macs

Your webcam should work on this site. You may need to right-click (or alternate-click, click the touchpad with two fingers) on the video to bring up the Flash Settings and then in the Webcam tab select a different webcam Flash source, such as 'USB Camera which seems to be the correct selection for Macbook Pro computers.

There is a bug in the new OSX Lion where the Flash Player Settings dialog pops up and you would normally click "Allow" but you are unable to do so. Here is how to fix it:

1. Go to System Preferences on your Mac
  2. Go to Flash Player
  3. Click the "Camera and Mic" tab at the top
  4. Click the "Camera and Microphone Settings by Site..." button
  5. Click the "+" sign then type "myfreecams.com", select Allow from the drop down menu, and click Add.

ManyCam

Some members have reported that Microsoft LifeCam webcams and some others do not work properly with Flash on our site.

The solution is to use a program like ManyCam which will interface between the webcam drivers and Flash.

You would install and run ManyCam and select your LifeCam. Then, with ManyCam running, you can start your webcam on MyFreeCams and select ManyCam as the source and it should work.

Shockwave Crashes

There is a problem with Flash in some versions of Google Chrome 22 that causes Flash (they call it "Shockwave") to crash when you Start Your Webcam.

There are a few solutions currently:

1. Go to your Google Chrome settings by loading chrome://settings, then click Show Advanced Settings... at the bottom, and then tick the checkbox next to the option that says Automatically send usage statistics and crash reports to Google. For some reason, this sometimes fixes the problem.

OR

2. Use a different web browser such as Internet Explorer or Firefox. This problem is only with the Flash inside of Chrome so using a different web browser fixes it.

OR

3. Upgrade to the next version of Google Chrome, such as the Beta release.

• Like 1

Поделиться сообщением

SunFlo

Спасибо :flowers1: но ни одна из описанных проблем не моя... Думаю, дело в мфк, только они не признаются :roll:

Поделиться сообщением

Dreamer
1 час назад, SunFlo сказал:

Спасибо :flowers1: но ни одна из описанных проблем не моя... Думаю, дело в мфк, только они не признаются :roll:

Я летом видела у" Nicolebella" та которые румынка а не наша  такие же проблемы Она была на жасе и одновременно на мфк. На жасе ок , а на мфк белое окно

• Like 2

Поделиться сообщением

malinkarabota

Регистрация на самых лучших сайтах где доступ для стран СНГ закрыт webcammodels! 
Оплата каждую неделю на карту ПриватБанка Вебмонеу или Пионер!
Начинающим помощь в работе! 
80 % ваши 20% мои
вопросы в личку

Поделиться сообщением

анюта

Какой бред про закрытый доступ...

Поделиться сообщением

Maggie
10 минут назад, malinkarabota сказал:

Регистрация на самых лучших сайтах где доступ для стран СНГ закрыт webcammodels! 
80 % ваши 20% мои
вопросы в личку

Вы уже второй раз нарушаете правила данного форума. При следующем нарушении аккаунт будет блокирован.

Поделиться сообщением

aurelia
9 часов назад, анюта сказал:

Какой бред про закрытый доступ...

Закрытый доступ имелось ввиду там ,где у моделек серого вещества не хватает самой зарегистрироваться ,то есть где доступ мозга к восприятию  подаваемой сайтами информации закрыт .:character-count:

• Like 1
  • Haha 3

Поделиться сообщением

анюта
7 часов назад, aurelia сказал:

Закрытый доступ имелось ввиду там ,где у моделек серого вещества не хватает самой зарегистрироваться ,то есть где доступ мозга к восприятию  подаваемой сайтами информации закрыт .:character-count:

Вот на все сайты могу из Вьетнама зайти, ну сук..., не могу посмотреть видосы с вк, пишет доступ закрыт к другим регионам.  Какие есть прокси с Россией? Туннель беар не имеет( И да 20 проц,это обдираловка какая то, камкаш 10 был ж для домушниц.

Поделиться сообщением

aponik
15 часов назад, malinkarabota сказал:

80 % ваши 20% мои
вопросы в личку

Расскажите хоть нам, где там он закрыт и на каких лучших сайтах или не пиндите.

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас